Estoński CIT

Ryczałt od dochodów spółek, tzw. Estoński CIT, to alternatywny system opodatkowania dla podatników CIT w stosunku do zasad ogólnych.

Estoński CIT polega na tym, że zasadniczo do momentu wypłaty zysku wspólnikom w formie dywidendy lub pokrycia straty, spółka nie płaci podatku CIT. Dopiero z chwilą podziału zysku spółka zapłaci podatek, ale niższy niż zasadach ogólnych.

Na Estońskim CIT co do zasady spółka nie płaci podatku CIT do momentu wypłaty zysku.

Założeniem Estońskiego CIT jest zatem brak wypłaty wypracowanego zysku (dywidendy). Jednak można to robić i jest dużo bardziej korzystne niż w przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych.

Porównaj, ile wynosi efektywne opodatkowanie na zasadach ogólnych, a ile na Estońskim CIT.

Specyfikacja Zasady ogólne
Estoński CIT
Efektywne opodatkowanie Duży podatnik – 34% Mały podatnik – 26% Duży podatnik – 25% Mały podatnik – 20%

* Podatek wystąpi wyłącznie w momencie redystrybucji zysku spółki. Jeżeli taki nie nastąpi, efektywne opodatkowanie wyniesie 0%.

Na czym polega nasza usługa?

  • Analizujemy Twój biznes pod kątem możliwości skorzystania z Estońskiego CIT;
  • Wskazujemy warunki, które należy spełnić, aby korzystać z tej formy opodatkowania;
  • W ramach audytu podatkowego identyfikujemy tytułu mogące stanowić ukryte zyski oraz wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, opodatkowane Estońskim CIT;
  • Porównujemy obciążenia podatkowe dla spółki na zasadach ogólnych i na Estońskim CIT na podstawie indywidualnych danych klienta;
  • Wskazujemy, w jaki sposób optymalnie wypłacać wynagrodzenie ze spółki na Estońskim CIT.

Dlaczego warto skorzystać z usługi Estoński CIT w DCF TAX?

Spółka z o.o., prosta spółki akcyjna, spółka akcyjna opodatkowana Estońskim CIT to aktualnie najlepsza forma optymalizacji podatków i składek ZUS. Nasi klienci z naszą pomocą z powodzeniem korzystają z tej formy opodatkowania. Przy spełnieniu określonych warunków, w zasadzie nie zapłacisz ani złotówki podatku CIT, a nawet gdy już on wystąpi, będzie dużo niższy niż w spółce na zasadach ogólnych. Wobec tego:

  • Z nami oszczędzasz na podatku dochodowym;
  • Otrzymasz bezpłatne wsparcie przy kontroli podatkowej w obszarze Estońskiego CIT;
  • Dzięki współpracy z naszym biurem rachunkowym, będzie mógł oddać prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki profesjonalistom specjalizującym się w Estońskim CIT.

Skontaktuj się z nami:

13 + 10 =